Wspaniałe warsztaty savoir-vivre’u

Data publikacji: 18 listopada 2014

Na początku listopada w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Tarnowskich Górach odbyły się Warsztaty savoir-vivre’u dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnogórskiego. Warsztaty adresowane były do uczniów angażujących się w prace Powiatowej Reprezentacji Młodzieży. Uczniowie wysłuchali wiadomości dotyczących manier i prawidłowego zachowania się przy stole, mogli wziąć udział w praktycznej części np. nakrywania do stołu: do śniadania i obiadu. Uczyli się wielu wzorów dekoracyjnego składania serwetek. Odgrywali scenki dotyczące przedstawiania się i przedstawiania innych osób, wskazówek dotyczących wręczania prezentów, kwiatów. Mogli się przekonać czy wyciąganie ręki do przywitania jest w dobrym tonie, a także jaki ubiór włożyć do teatru, szkoły czy na urodziny do babci. Młodzież mogła usłyszeć o dobrych manierach dotyczących innych krajów i związane z tym ciekawostki. Warsztaty przygotowały dla uczniów Wiesława Paduch – zastępca dyrektora, Aleksandra Pilarek – pedagog szkolny, Katarzyna Gąsewicz – Kluba nauczyciel religii, a także opiekun Powiatowej Reprezentacji Młodzieży. Nie zabrakło pysznej kawy i ciasteczek własnego wyrobu. Warsztaty były bardzo udane i twórcze.