Starostwo od kuchni

Data publikacji: 20 listopada 2014

Tarnogórskie Starostwo Powiatowe od kuchni, najważniejsze wydziały, gabinety władz powiatu, pokój skarbnika, salę sesyjną i inne istotne miejsca w urzędzie odwiedzili dziś specjalni goście – uczniowie klas IV do VI Szkoły Podstawowej nr 13 w Strzybnicy. O pracy urzędników i zadaniach powiatu opowiedziała młodzieży sekretarz powiatu Aleksandra Król – Skowron. Wizyta uczniów zorganizowana została z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, inicjatywy obejmującej aż 135 państw, mającej na celu promowanie przedsiębiorczości, szczególnie wśród młodych ludzi.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć insygnia władzy powiatu: sztandar, łańcuch starosty i laskę przewodniczącego Rady Powiatu. Zwiedzili także salę, w której odbywają się sesje Rady Powiatu. Sekretarz opowiedziała młodzieży m.in. o najważniejszych sprawach, jakie załatwić można w Starostwie Powiatowym, o partnerskich powiatach – Tucholi i Erlangen – Höchstadt, a także o naszych szkołach i działającej do niedawna w urzędzie Powiatowej Komisji Wyborczej.

Starostwo Powiatowe było jedną z wielu instytucji, które uczniowie zwiedzili w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Inne to: Gekoplast S.A., Veolia, Oczyszczalnia Ścieków i małe przedsiębiorstwa zlokalizowane w Strzybnicy.