„Klinika urody, czyli szumny dziób”

Data publikacji: 24 listopada 2014

4 listopada Koło Teatralne z tarnogórskiego „Chemika”, działające pod opieką prof. Kariny Burdy, wzięło udział w przesłuchaniach do dziewiątego już Festiwalu Gwary Śląskiej pod honorowym patronatem wicemarszałek senatu, Marii Pańczyk-Pozdziej. Za scenkę „Klinika urody, czyli szumny dziób” ekipa z Chemika zdobyła drugie miejsce. 13 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielowsi odbyła się uroczysta gala oraz wręczenie nagród. Występ Koła Teatralnego został odebrany przez publiczność wyjątkowo entuzjastycznie, a gratulacje płynęły od samego wójta gminy Wielowieś, Gintera Skowronka, który wyraził nadzieję, że i w przyszłym roku będzie mógł podziwiać kunszt naszych aktorów. Zainteresowanie prezentacją wyraziło również Radio Piekary, którego redaktor Anna Jurzyca przyjedzie do szkoły, aby nagrać występ i wyemitować go na antenie radiowej.