Sukcesy „Ahinsy” w Rybniku i Bytomiu

Data publikacji: 26 listopada 2014
Herb Powiatu Tarnogórskiego

W sobotę 22 i niedzielę 23 listopada w Rybniku i Bytomiu odbyły się zawody judo. W Rybniku w VIII Międzynarodowym Turnieju Judo Silesia Cup, który był również pierwszym z dwóch turniejów, które kwalifikują do kadry województwa śląskiego, zwycięstwa odniosły: Agata Binek pokonując kolejno Partycję Stachowską z Polonii Rybnik, Zuzannę Piątek z Gwardii Bielsko-Biała, Darię Wojtalę z Czarnych Bytom, aby w finale wygrać z Pauliną Żemłą z Koki Jastrzębie Zdrój, oraz Martyna Nolewajka wygrywając finał tej wagi z Dominiką Kotlarską z Żaka Kielce. V miejsce zdobył walczący z duża niedowagą (31,5) w wadze do 38 kg, po ładnych walkach Łukasz Szołtysik .
W Bytomiu piątka startujących zawodników „AHINSY” w Otwartych Mistrzostwach Bytomia zdobyła, 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medal. Doskonały wynik (wszyscy startujący wrócili z medalami), zasługuje na słowa uznania, bo rywalizacja była ostra.
I miejsca zdobyły Agata Binek w wadze 48 kg i Małgorzata Woś w wadze 44 kg,
II miejsca wywalczyli Łukasz Szołtysik w wadze 34 kg i Antoni Woś w wadze 42 kg,
III miejsce zajął Alan Przybycin w wadze 24 kg, ( zwycięzcę w walce o finał musiał wytypować sędzia bowiem żaden z zawodników nie uzyskał znaczącej przewagi).
Jeszcze raz gratulujemy dobrych startów w końcówce sezonu.