Barbórka w Mechaniku

Data publikacji: 5 grudnia 2014

4 grudnia dla Śląska oznaczał niegdyś święto całej branży górniczej, której patronuje Święta Barbara. W chwili obecnej, kiedy górnictwo odchodzi do lamusa, pamiętamy jakie było ważne, potrzebne i jak bardzo wpłynęło na rozwój naszego regionu. Uroczystości barbórkowe na które w tym roku zaprosił gości tarnogórski „Mechanik” były okazją do pochylenia się nad tradycjami śląskimi, które tworzą ten region i pozwalają uczyć miłości do małej ojczyzny.