V Powiatowy Konkurs Ekologiczny

Data publikacji: 15 grudnia 2014

Drodzy nauczyciele i uczniowie szkół gimnazjalnych, pragniemy zachęcić Was do udziału w V Powiatowym Konkursie Ekologicznym – 2015. Celem konkursu jest rozwinięcie zainteresowania młodzieży ekologią, własnym środowiskiem, różnorodnością metod pozyskiwania energii i jej wykorzystania oraz kształtowanie współodpowiedzialności za swoje środowisko. Organizatorem konkursu jak co roku jest Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. Hasło tegorocznego konkursu: „Z ekologią w tle”.

Proponujemy opracowanie następujących tematów:
1. Pompy ciepła
2. Ogniwa DSSC

Proponujemy opracowanie następujących tematów:
1. Pompy ciepła
2. Ogniwa DSSC
3. Ogniwa fotowoltaiczne
4. Kolektory cieplne
5. Energia wiatru
6. Energia wody
7. Energetyka jądrowa
8. Budowa oczyszczalni ścieków w Tarnowskich Górach – opisz inwestycję
9. Ekologiczne aspekty segregacji odpadów
10. Czy Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia „Czarnego Pstrąga” trafią na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO? Przedstaw stan działań w tym zakresie.
11. Zabytkowa Kopalnia Srebra czy Sztolnia „Czarnego Pstrąga” co piękniejsze, ciekawsze dla Ciebie? Rozwiń myśl.

W przypadku wyboru tematu z zakresu 1 – 7 prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na zachodzące procesy przemian energetycznych oraz urządzenia realizujące te przemiany.

Eliminacje zostaną przeprowadzone w dziedzinach:
• pisemne opracowanie (czcionka Times New Roman, 12 pkt, do 20 stron, można dołączyć ilustracje i schematy)
• fotografia (dowolny format) lub makieta
• film (czas trwania do 4 minut) lub prezentacja (do 20 slajdów, czas trwania do 4 minut)

Wygląd pracy konkursowej: egzemplarz pracy należy opisać, podając imię i nazwisko autora pracy, imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna, adres szkoły, bibliografię.

Terminy konkursu:
15.01.2015 – termin zgłaszania uczestnictwa.
25.02.2015 – termin oddania pracy konkursowej.

Kontakt z organizatorami konkursu:
Ewa Cornik, tel: 508 736 524, e-mail: ewacornik@poczta.onet.pl
Beata Wardulińska, tel: 698 448 158, e-mail: beatakosik@interia.pl
Jarosław Wesołek, tel: 694 071 833, e-mail: weskom2@wp.pl

Patroni konkursu: poseł na Sejm RP Tomasz Głogowski, radna Sejmiku Województwa Śląskiego Barbara Dziuk, Starosta Tarnogórski Józef Burdziak
Patronat medialny: Tygodnik Gwarek