„Ahinsa” z kolejnymi medalami

Data publikacji: 12 stycznia 2015
Herb Powiatu Tarnogórskiego

10 i 11 stycznia odbywały się w Bytomiu Mistrzostwa Śląska Juniorów/ek, Juniorów/ek młodszych i Młodzików w Judo. Czwórka podopiecznych trenera Tadeusza Wójcika, zdobyła 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal. Złote medale i tytuły Mistrzów Śląska zdobyli Jakub Binek w grupie juniorów młodszych w wadze do 50 kg oraz Martyna Nolewajka w grupie młodziczek w wadze do 70 kg.

Srebrny medal i tytuł wicemistrzowski w grupie młodziczek zdobyła Agata Binek w wadze 44 kg, Brązowy medal w grupie młodzików zdobył Łukasz Szoltysik.

Dla Agaty i Łukasza był to faktycznie pierwszy start w tej kwalifikowanej przez Polski Związek Judo grupie wiekowej (byli najmłodsi w tej grupie rocznikowej). Jakub w mistrzostwach województwa śląskiego też po raz pierwszy wystartował w grupie juniorów młodszych.

Agata wygrała z Darią Wojtalą z Czarnych Bytom, potem z Aleksandrą Owczarską z Polonii Rybnik oraz z Zuzanną Piątek z PTS Janosik Bielsko-Biała. W finale spotkała się z rok starszą od siebie Pauliną Żemłą z Koki Jastrzębie Zdrój, z którą wygrała w finale Silesia Cup w Rybniku w Rybniku w grudniu 2014. Tym razem los był łaskawsze dla Pauliny.

Łukasz ważący 31,5 kg, walczył w wadze do 38 kg (!) i przegrał tylko jedną walkę o wejście do finału z Dorianem Dorem (Czarni Bytom), po wyrównanej walce.

Wcześniej wygrał z Bartoszem Wójcikiem z Polonii Rybnik i Oliwierem Wilkiem z Czarnych Bytom. W walce o III miejsce szybko wygrał przez ippon ( rzut seoinage) z Damianem Liniarskim z UKS 13 Zabrze.

Swoje walki finałowe także przez ippon ( przed upływem regulaminowego czasu wygrali Jakub, pokonując Mikołaja Wykupila ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego (MKS Czechowice Dziedzice)oraz Martyna z zawodniczką UKS Ippon Tychy Dominiką Gawlikowską.

Gratulacje za tak dobre rozpoczęcie sezonu i życzymy dalszych sukcesów już w najbliższych tygodniach!