Najlepsze szkoły w rankingu „Perspektyw”

Data publikacji: 14 stycznia 2015
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Na bardzo dobrych pozycjach znalazły się szkoły naszego powiatu w ogłoszonym właśnie prestiżowym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektywy 2015”. Najlepszym technikum w naszym powiecie okazało się bezsprzecznie wchodzące w skład Zespołu Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących Technikum nr 1. Zajęło ono 5 miejsce w „Rankingu Techników 2015” w województwie śląskim i 32 miejsce w Polsce oraz wyróżnione zostało odznaką „Złotej Szkoły 2015” .

Na bardzo dobrych pozycjach znalazły się szkoły naszego powiatu w ogłoszonym właśnie prestiżowym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektywy 2015”. Najlepszym technikum w naszym powiecie okazało się bezsprzecznie wchodzące w skład Zespołu Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących Technikum nr 1. Zajęło ono 5 miejsce w „Rankingu Techników 2015” w województwie śląskim i 32 miejsce w Polsce oraz wyróżnione zostało odznaką „Złotej Szkoły 2015” . Szkoła uplasowała się również na bardzo dobrym – 16 w Polsce – miejscu w Rankingu Maturalnym Techników 2015 (pierwsze miejsce w województwie śląskim).

Najlepsze miejsce wśród liceów ogólnokształcących w naszym powiecie podobnie jak w latach poprzednich zajmuje II Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica w Tarnowskich Górach, które znalazło się tym razem na 300 miejscu w kraju i na 31 w województwie śląskim (tytuł Srebrnej Szkoły 2015).

Na 270 miejscu w Polsce i 30 w województwie uplasowało się Technikum nr 4 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących (tytuł Brązowej Szkoły 2015). Miejsce 37 w województwie zajęło Technikum nr 9 w Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej w Tarnowskich Górach, a 74 miejsce Technikum nr 6 w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich.

Perspektywy ujęły w rankingu 2015 w sumie około 1.500 szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Ranking podzielony jest na część ogólnopolską i części wojewódzkie. Ranking Perspektywy 2015 ustalony został według zasad, które przyjęła kapituła, złożona z przedstawicieli uczelni wyższych, członków Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących głównych olimpiad. Pracom komisji przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Ranking Perspektywy sporządzany był na podstawie określonych kryteriów. Sukcesy w olimpiadach stanowiły 30 %, wyniki z przedmiotów obowiązkowych na maturze 25 %, oraz wyniki matury rozszerzonej 45 %. Wśród techników pod uwagę brane były sukcesy w olimpiadach (20 %), wyniki z przedmiotów obowiązkowych na maturze (25 %), wyniki z przedmiotów rozszerzonych na maturze (25 %) oraz wyniki egzaminów zawodowych (30 %).

Call Now ButtonZadzwoń teraz