Msza prymicyjna biskupa Wodarczyka

Data publikacji: 19 stycznia 2015
Herb Powiatu Tarnogórskiego

To uroczysty i podniosły moment dla wszystkich mieszkańców naszego miasta i powiatu, w którym odczuwamy wielką dumę i radość. W imieniu całej społeczności i władz samorządowych Powiatu Tarnogórskiego pragnę złożyć na ręce Jego Ekscelencji serdeczne gratulacje i wyrazy najwyższego szacunku z okazji objęcia posługi Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Katowickiej – mówił starosta Józef Burdziak, witając w niedzielę w Tarnowskich Górach biskupa Adama Wodarczyka.


To uroczysty i podniosły moment dla wszystkich mieszkańców naszego miasta i powiatu, w którym odczuwamy wielką dumę i radość. W imieniu całej społeczności i władz samorządowych Powiatu Tarnogórskiego pragnę złożyć na ręce Jego Ekscelencji serdeczne gratulacje i wyrazy najwyższego szacunku z okazji objęcia posługi Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Katowickiej – mówił starosta Józef Burdziak, witając w niedzielę w Tarnowskich Górach biskupa Adama Wodarczyka.

Ksiądz Adam Wodarczyk, który 6 stycznia został biskupem pomocniczym Archidiecezji Katowickiej, koncelebrował 18 stycznia w swojej rodzinnej parafii, czyli w kościele Matki Bożej Uzdrowienie Chorych na „Galenbergu”, wraz Biskupem Gliwickim Janem Kopcem i ks. Arkadiuszem Nowakiem, Prowincjałem Polskiej Prowincji Zgromadzenia Zakonu Posługującym Chorym czyli Kamilianów, mszę prymicyjną.

Proszę, aby Jego Ekscelencja zechciał przyjąć życzenia wszelkiej pomyślności i obfitości Łask Bożych na drodze jakże trudnej i odpowiedzialnej służby. Niech radość ducha, ludzka życzliwość oraz wszelkie wsparcie towarzyszy każdego dnia Jego Ekscelencji w posłudze biskupiej dla dobra Ojczyzny i Kościoła. Niech mieszkańcy Diecezji Katowickiej każdego dnia odnajdują w nauczaniu i postawie Jego Ekscelencji źródło siły do wzrastania i działania w duchu miłości do bliźniego – mówił starosta.

Call Now ButtonZadzwoń teraz