Wystawa prac uczniów „Plastyka” w tarnogórskim Muzeum

Data publikacji: 20 stycznia 2015

W samo południe 15 stycznia w Muzeum w Tarnowskich Górach odbył się wernisaż prac uczniów Zespołu Szkół Artystyczno – Projektowych. Wystawa nosi tytuł „Zwycięskie bitwy narodu polskiego”, a składa się na nią 13 wielobarwnych grafik uczniów Liceum Plastycznego i Technikum. W uroczystym otwarciu wystawy wzięły udział dyrektor Muzeum Zofia Krzykowska, wiceburmistrz miasta Tarnowskie Góry Jolanta Tuszyńska, dyrektor ZSAP Jolanta Plotecka oraz wielu zaproszonych gości. Inicjatorem projektu jest Paweł Zaręba, który podkreśla, że młodzież bardzo chętnie podjęła – wydawałoby się nieciekawy dla współczesnego młodego człowieka – temat. Zauważa, że zanim uczniowie przystąpili do pracy twórczej, musieli zapoznać się z listą 31 bitew, ich rysem faktograficznym i ikonografią, aby wybrać „wygraną bitwę oręża polskiego” i po swojemu ją zinterpretować. Merytorycznie pomagali uczniom nauczyciele przedmiotów zawodowych – Ewa Jaworska i Mateusz Jankowski. Prace wykonane są techniką druku cyfrowego.
Wystawę można oglądać do końca lutego br.
Serdecznie zapraszamy!