Noworoczne spotkanie w radzionkowskiej szkole

Data publikacji: 26 stycznia 2015

Od szesnastu lat w murach Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie odbywają się noworoczne spotkania, w trakcie których dyrekcja, grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły mogą spotkać się przy wspólnym stole z władzami Powiatu Tarnogórskiego.

Od szesnastu lat w murach Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie odbywają się noworoczne spotkania, w trakcie których dyrekcja, grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły mogą spotkać się przy wspólnym stole z władzami Powiatu Tarnogórskiego. W tym roku wśród gości znaleźli się starosta Józef Burdziak, Kazimierz Gwóźdź – radny Rady Powiatu, Adam Płonka – prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Samorządowych, dr Marcin Budziński – dziekan Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Chorzowie, Joanna Kwiecień – dyrektor PZOFO, Halina Kuczyńska – główna księgowa PZOFO oraz Ewa Leś – przewodnicząca Rady Rodziców.
Spotkania są doskonałą okazją do podsumowania całego roku. Młodzież mogła przedstawić korzyści płynące z uczestnictwa w projekcie „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”. W październiku, w ramach projektu 20 uczniów ZST-E, kształcących się w zawodach technik hotelarstwa oraz technik eksploatacji portów i terminali, skorzystało z szansy i wyjechało na miesięczny staż do Irlandii Północnej. Pobyt był połączony z kursem językowym zakończonym certyfikowanym egzaminem. Był to już kolejny projekt unijny związany z wyjazdem zagranicznym młodzieży. Wcześniej był to program Leonardo da Vinci. Uczestnicy projektu otrzymali z rąk starosty oraz dyrektora szkoły – Mariusza Sroki certyfikaty potwierdzające ich kwalifikacje. Nie zabrakło także chwili refleksji przy gitarowych dźwiękach zespołu „Ro”, dawki humoru dostarczonej przez szkolny kabaret czy występu tanecznego Aleksandry Czekały i Mateusza Matei.

Zadzwoń teraz Skip to content