Rozpoczyna się Kwalifikacja Wojskowa

Data publikacji: 27 lutego 2015

W okresie od dnia 02 marca do dnia 13 kwietnia br.
w powiecie tarnogórskim przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa, stanowiąca jeden z pierwszych elementów egzaminu obywatelskiego.
Prowadząca kwalifikację wojskową komisja sprawdza, którzy młodzi ludzie są zdolni do pełnienia czynnej służby wojskowej. Mimo że od 6 lat nie ma już zasadniczej służby wojskowej, to przeprowadzenie kwalifikacji jest obowiązkowe, aby móc określić odpowiednią kategorię zdolności do pełnienia ewentualnej służby.

W okresie od dnia 02 marca do dnia 13 kwietnia br.
Komisja kwalifikacyjna pracować będzie w budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ulicy Sienkiewicza 16 w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 14.00.

W czasie tegorocznej kwalifikacji przydatność do służby wojskowej określona zostanie
w stosunku do mężczyzn urodzonych w 1996 roku oraz urodzonych w innych latach, którzy nie posiadają m.in. określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Temu samemu obowiązkowi podlegają także kobiety, które w roku bieżącym kończą naukę na studiach medycznych lub weterynaryjnych. Łącznie kwalifikację wojskową przejdzie w tym roku około 850 osób z naszego powiatu. Stawiając się przed komisją należy zabrać ze sobą dowód osobisty, posiadaną dokumentację medyczną, aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy, dokumenty stwierdzające poziom wykształcenia lub pobierania nauk.
Brak obecności na kwalifikacji może skutkować sankcjami karnymi.