Festiwal Twórczości Młodych

Data publikacji: 2 marca 2015

27 lutego 2015 w Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli w Tarnowskich Górach
w ramach prac Powiatowej Reprezentacji Młodzieży odbył się Festiwal Twórczości Młodych.

Organizatorem festiwalu było Starostwo Powiatowe
w Tarnowskich Górach przy współpracy CEE-H.
W Festiwalu, którego celem było rozwijanie zdolności artystycznych uczniów udział wzięły prawie wszystkie szkoły średnie z terenu powiatu.

Wszystkie występy oceniło jury w składzie Małgorzata Zachnik – nauczyciel w Powiatowym Domu Kultury

Organizatorem festiwalu było Starostwo Powiatowe
w Tarnowskich Górach przy współpracy CEE-H.

im. Henryka Jordana w Tarnowskich Górach, Katarzyna Wilk – inspektor w Wydziale Edukacji oraz Joanna Warczok – inspektor w Wydziale Edukacji. Uczniowie zostali ocenieni w kategorii tańca, śpiewu i kabaretu.

Przewodnicząca jury Małgorzata Zachnik ogłosiła wyniki:

W kategorii taniec:
1. Miejsce – nie przyznano
2. Miejsce – Mateusz Mateja ( Zespół Szkół Techniczno – Ekonomicznych z Radzionkowa)
3. Miejsce – Patrycja Szarek (Zespół Szkół Techniczno – Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach)

W kategorii Kabaret:
1. Miejsce: Scena Kabaretowa „Klinika urody czyli szumny dziób” Zespół Szkół Chemiczno – Medycznych
i Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej- Curie w Tarnowskich Górach . Uczestnicy Katarzyna Miszczyk, Nikola Wiesner, Magdalena Kubicka, Kamil Lewicki.
2. Miejsce – nie przyznano
3. Miejsce – nie przyznano
Wyróżnienie dla Zespołu Szkół Techniczno – Ekonomicznych z Radzionkowa. Uczestnicy: Mateusz Hajda, Tomasz Makowski, Robert Kołodziej, Rafał Toczek, Kamil Wichary, Sebastian Kaczmarek, Kamil Ochman, Dżesika Wagner.

W kategorii śpiew:
1. Miejsce – Szymon Nitka – II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach.
2. Miejsce – Oliwia Tomys – Wieloprofilowy Zespół Szkół w Tarnowskich Górach
3. Miejsce – Beata Michalska – Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej im. Karola Goduli w Tarnowskich Górach.

Ponadto przyznano nagrodę publiczności, którą otrzymali:
Ř Zespół Szkół Technicznych – Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach (utwór autorski zespołu wokalno – instrumentalnego) – Mateusz Głąbica, Mateusz Katerla, Kacper Pabisiak, Adam Mika
oraz
Ř Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej im. Karola Goduli w Tarnowskich Górach. (kategoria taniec) – Grzegorz Skrzypiec, Musioł Aleksandra, Wróbel Dominika, Nikola Moj, Katarzyna Krzykawska.

Festiwal Twórczości Młodych prowadziła klasa II b pod opieką Izabeli Ruby-Gałuszki. Wszystkie występy
były na bardzo wysokim poziomie. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone zwycięzcom Festiwalu podczas uroczystości Podsumowania Forum Oświatowego.