Nagroda „Orła i Róży”

Data publikacji: 11 maja 2015

8 maja kolejny raz wręczono nagrody „Orła i Róży” dla osób i instytucji najbardziej zasłużonych dla Powiatu Tarnogórskiego. Tegorocznym laureatem nagrody zostało Stowarzyszenie „Hospicjum Królowej Pokoju” w Tarnowskich Górach .

Podczas uroczystej sesji Rady Powiatu, która odbyła

Podczas uroczystej sesji Rady Powiatu, która odbyła
się w Centrum Kultury Śląskiej nagrodę z rąk Józefa Burdziaka – Starosty Tarnogórskiego oraz Adama Chmiela – Przewodniczącego Rady Powiatu Tarnogórskiego odebrał Eugeniusz Sobota – Prezes Stowarzyszenia. Stowarzyszenie „Hospicjum Królowej Pokoju” w Tarnowskich Górach otrzymało nagrodę „Orła i Róży” za działania na rzecz mieszkańców Powiatu Tarnogórskiego promujące ideę wolontariatu oraz za niesienie na co dzień bezinteresownej pomocy na rzecz drugiego człowieka dotkniętego chorobą. Laureaci odebrali również gratulacje z rąk przybyłych na sesję gości – przedstawicieli parlamentarzystów i samorządowców.

Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Pokoju zostało powołane by pomagać ludziom dotkniętym chorobą nowotworową, działa od 1997 roku. W 2004 roku Stowarzyszenie uzyskało Status Organizacji Pożytku Publicznego oraz wpis do KRS-u. Hospicjum Królowej Pokoju działa na terenie Powiatu Tarnogórskiego i na tym terenie obejmuje opieką chorych. Hospicjum w ramach swoich możliwości zapewnia również opiekę socjalną, środki pielęgnacyjne, opatrunkowe, sprzęt medyczny. Hospicjum Królowej Pokoju od wielu lat pomaga osobom dotkniętym ciężką chorobą nowotworową. Roztacza swoją opiekę nad chorymi w stanie terminalnym, uśmierza ból, wspiera ich duchowo i psychologicznie. Stowarzyszenie całą swoją działalność opiera na bezinteresownej i nieodpłatnej, społecznej aktywności swoich członków, pielęgniarek i lekarzy, duchownych, chorych i ich rodzin oraz licznych wolontariuszy.