Rajd Rowerowy – 10 lat partnerstwa pomiędzy Powiatem Erlangen-Höchstadt i Powiatem Tarnogórskim

Data publikacji: 21 maja 2015

22 maja spod siedziby Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach wyruszył Rajd Rowerowy pod hasłem „10 lat partnerstwa pomiędzy Powiatem Tarnogórskim a Powiatem Erlangen – Höchstadt”.

Tegoroczna trasa rajdu wiedzie z Tarnowskich Gór przez Opole, Strzelin, Bystrzycę Kłodzką, Pardubice, Kutną Horę, Pragę, Pilzno, Eslarn, Bayreuth aż do Erlangen. Rajd ma się zakończyć 31 maja 2015 roku. Tegoroczny rajd rowerowy to już trzecia podobna inicjatywa organizowana wspólnie przez oba zaprzyjaźnione powiaty, mająca na celu uczczenie partnerstwa oraz propagowanie integracji polsko – niemieckiej.

Pierwszy wspólny rajd rowerowy odbył się w dniach 24 kwietnia 2010 roku – 3 maja 2010 roku pod hasłem „Europejski Rajd Rowerowy” na trasie z Erlangen przez Wiedeń do Tarnowskich Gór. Następna wspólna rowerowa inicjatywa obu partnerskich powiatów miała miejsce w dniach 2-11 maja 2013 roku pod hasłem „Stolice zbliżają”. Wówczas trasa rajdu wiodła z Berlina przez Warszawę do Tarnowskich Gór.

Podobnie jak w 2010 i 2013 roku planowane są po każdym etapie spotkania z politykami, młodzieżą oraz mieszkańcami na trasie i propagowanie idei przyjaźni, współpracy i wspólnego działania dwóch Powiatów partnerskich.
Organizatorami przedsięwzięcia są: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, Towarzystwo Przyjaciół Erlangen Höchstadt – Tarnowskie Góry oraz Powiat Erlangen Höchstadt