Rajd Rowerowy – 10 lat partnerstwa pomiędzy Powiatem Erlangen-Höchstadt i Powiatem Tarnogórskim

Data publikacji: 2 czerwca 2015

Dwa partnerskie powiaty – tarnogórski z Polski i niemiecki
z Erlangen – Höchstadt – kolejny raz zorganizowały rajd rowerowy. Ekipa polsko-niemieckich rowerzystów uczciła wspólne 10 lat partnerstwa na trasie z Tarnowskich Gór przez Opole, Strzelin, Bystrzycę Kłodzką, Pardubice, Kutną Horę, Pragę, Pilzno, Eslarn, Bayreuth aż do Erlangen.

Rajd Rowerowy „10 lat partnerstwa pomiędzy Powiatem Tarnogórskim a Powiatem Erlangen – Höchstadt”,
odbył się między 22 -31 maja 2015 roku.

Dwa partnerskie powiaty – tarnogórski z Polski i niemiecki

odbył się między 22 -31 maja 2015 roku.

Tegoroczny rajd rowerowy to już trzecia podobna inicjatywa zorganizowana wspólnie przez oba zaprzyjaźnione powiaty, mająca na celu uczczenie partnerstwa oraz propagowanie integracji polsko – niemieckiej.

Podobnie jak w 2010 i 2013 roku po każdym etapie odbyły się spotkania z politykami, młodzieżą
oraz mieszkańcami na trasie, aby propagować ideę przyjaźni, współpracy i wspólnego działania dwóch powiatów partnerskich. Tak było m.in. w Strzelinie gdzie delegacja kolarzy miała okazje spotkać się z Panią Burmistrz Dorotą Pawnuk oraz w Eslarn (Niemcy), gdzie witał uczestników rajdu Burmistrz Reiner Gäbl.

Stronę polską reprezentowali w rajdzie: Wicestarosta Powiatu Tarnogórskiego Marian Szukalski oraz pracownicy Starostwa Edgar Bronicki i Michał Kampa.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, Towarzystwo Przyjaciół Erlangen Höchstadt – Tarnowskie Góry oraz Powiat Erlangen Höchstadt.

Tekst: Michał Kampa- Wydział Strategii, Promocji i Sportu.