XXIV Piekarskie Sympozjum Naukowe – o sprawiedliwości i miłości społecznej

Data publikacji: 2 czerwca 2015

30 maja br. Starosta Tarnogórski Józef Burdziak uczestniczył w XXIV Piekarskim Sympozjum Naukowym.

Temat tegorocznego Sympozjum to: „Sprawiedliwość i miłość społeczna. Refleksja interdyscyplinarna w 90-lecie (Archi) diecezji Katowickiej”.

Organizatorem wydarzenia był ks. Arkadiusz Wuwer. Uroczystego otwarcia sympozjum dokonała prezydent Piekar, Sława Umińska-Duraj. Słowo wstępne wygłosił
także metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Sympozjum podzielono na dwie części. Pierwsza część dotyczyła doświadczeń Kościoła na Górnym Śląsku

także metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

w perspektywie 90-lecia (archi)diecezji katowickiej, druga część sympozjum poświęcona była zadaniom stojącym przed Kościołem w dzisiejszych czasach oraz niedalekiej przyszłości.

Uczestnicy Sympozjum mieli okazję obejrzeć wystawę fotografii „Retrospektywa. 35 lat działalności artystycznej Henryka Tkocza” oraz wystawę filatelistyczną „Jan Paweł II- Papież Pielgrzym” oraz „Madonny Polskie
na znaczkach pocztowych”.