Puchary dla szkaciorzy

Data publikacji: 6 lipca 2015

Skat to gra nazywana “śląskim brydżem”. Nie mogło jej zabraknąć na Dniach Miasteczka Śląskiego. W sobotę 4 lipca w hali sportowej rozegrano II Otwarte Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska w Skata Sportowego. – Miałem przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu
na zaproszenie burmistrza Miasteczka Śląskiego, Krzysztofa Nowaka. Przypadł mi zaszczyt wręczenia pucharów zwycięzcom – wspomina Józef Burdziak, starosta tarnogórski.

Indywidualnym Mistrzem Śląska 2015 został Julian Chodzicki z Klubu Ferdynand, pierwszym wicemistrzem Marek Wyszkowski z GOSiT Zawadzkie, a drugim wicemistrzem Dawid Michalski z Klubu Skatmindset Jastrzębie. Duży sukces odniosła drużyna z Tarnowskich Gór, zostając Drużynowym Mistrzem Śląska w skata 2015.

Zwycięzcom puchary, medale i nagrody wręczali: starosta tarnogórski Józef Burdziak, radna Sejmiku Wojewódzkiego Lucyna Ekkert, burmistrz Miasteczka Śląskiego Krzysztof Nowak, przewodniczący Rady Miasta Miasteczko Śląskie Józef Jendruś oraz prezes Polskiego Związku Skata Henryk Brzoska.