Dziewięciu kandydatów na prezesa

Data publikacji: 14 lipca 2015

Dziś (14.07.2015) o godzinie 15.00 zakończyło się przyjmowanie dokumentów aplikacyjnych w konkursie na prezesa Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. Bronisława Hagera w Tarnowskich Górach. Dokumenty złożyło dziewięciu kandydatów.
Jutro (15.07.2015) Rada Nadzorcza szpitala, w której kompetencjach leży wybór prezesa, zbierze się o godzinie 10.00 aby otworzyć koperty, przeanalizować dokumenty i ocenić je pod względem formalnym. Osoby spełniające kryteria formalne konkursu w ciągu najbliższych dwóch dni będą zapraszane na rozmowy kwalifikacyjne.

Rada Nadzorcza w kryteriach konkursu zawarła konieczność napisania i przedstawienia czterostronicowej Strategii rozwoju i funkcjonowania Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego na lata 2015 – 2018, który musiał powstać w oparciu o udostępniane wszystkim kandydatom dokumenty finansowe, zawierające sytuację prawną, organizacyjną i ekonomiczną szpitala, przygotowane przez biegłego rewidenta. Będzie to na pewno ważne kryterium oceny.
Jak się dowiedzieliśmy, istnieje prawdopodobieństwo, że nowego prezesa poznamy już w piątek 17 lipca lub w poniedziałek 20 lipca.