Święto Policji

Data publikacji: 17 lipca 2015

W czwartek 16 lipca w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim starosta tarnogórski Józef Burdziak i przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Adam Chmiel przekazali funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji gratulacje, życzenia i upominki z okazji ich święta.

Podczas uroczystości 65 policjantów tarnogórskiej komendy mianowano na wyższe stopnie policyjne.Rozkazy o mianowaniu wręczali śląski komendant wojewódzki policji nadinsp. Jarosław Szymczyk wraz z komendantem powiatowym policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Tadeuszem Stuchlikiem. Na uroczystości obecni byli również zaproszeni goście: komendant główny policji w stanie spoczynku nadinsp. Ferdynad Skiba oraz przedstawiciele samorządów i służb mundurowych z terenu powiatu tarnogórskiego. Podczas uroczystości nastąpiło nadanie odznak „Zasłużony Policjant” podinsp. Jackowi Bątkowskiemu oraz podinsp. Arturowi Wieczorkowi, które wręczył nadinsp. Jarosław Szymczyk.
Komendant powiatowy wyróżnił 4 mundurowych, dla których nagrody i upominki przygotowały Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe. Po mianowaniach i wyróżnieniach komendant Stuchlik zaprosił na zwiedzanie wystawy mundurów, czapek i rekwizytów związanych z historią policji w Polsce.