Szybciej i wygodniej

Data publikacji: 17 lipca 2015

Mamy dobrą wiadomość dla kierowców i właścicieli samochodów: w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach wprowadzono możliwość dokonywania opłat za czynności administracyjne związane z rejestracją pojazdów i wydawaniem praw jazdy za pomocą kart płatniczych. Opłata w systemie info.car odbywa się na miejscu, na sali obsługi w Wydziale Komunikacji. Nie trzeba już chodzić do banku ani na pocztę, aby dokonać opłaty gotówką.

Warto pamiętać, że płatności za pomocą kart można dokonywać za wszystkie czynności, z wyjątkiem opłaty recyklingowej, pobieranej przy pierwszej rejestracji samochodów sprowadzanych z zagranicy.
Info-Car.pl to kompleksowy system stworzony przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościo¬wych dla wydziałów komunikacji starostw powiatowych, ośrodków ruchu drogowego, ich klientów oraz kandydatów na kierowców szkolących się w OSK. W jego skład wchodzi także platforma internetowa o tej samej nazwie. Znajdują się tam informacje przydatne zarówno dla kandydatów na kierowców jak i osób posiadających już uprawnienia do kierowania pojazdami. Wśród dostępnych funkcjonalności znajdują się m.in.: próbny egzamin na prawo jazdy, możliwość dokonania zapisu na egzamin, opłaty za wydanie dokumentu prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego.
Jednym z najważniejszych udogodnień, które daje system jest integracja systemów Po¬jazd i Kierowca z terminalami płatniczymi. Umieszczenie terminali bezpośrednio na stanowisku, przy którym obsługiwany jest interesant powoduje, że jakość i czas obsługi ulega znacznej poprawie. Dlatego też klienci urzędów bardzo chętnie korzystają z możliwości płacenia kartami płatniczymi.