Z Miedar do Los Angeles

Data publikacji: 17 lipca 2015

Andrzej Lika – mieszkaniec prowadzonego przez Powiat Tarnogórski Domu Pomocy Społecznej w Miedarach, zawodnik klubu „Sokoły”, 20 lipca wyjechał na XIV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych do Los Angeles.

Miło nam, że w tak wielkim wydarzeniu Andrzej reprezentuje nie tylko nasz ośrodek, ale i cały kraj w dyscyplinie trójbój siłowy, będąc jedynym mężczyzną z Polski, który startuje w tej dyscyplinie.
Do 2 sierpnia w Los Angeles będą trwać zmagania sportowe, w których będzie uczestniczyło ponad 7 tysięcy zawodników ze 177 krajów świata. Polskę reprezentuje 60 zawodników Olimpiad Specjalnych, startujących w 15 dyscyplinach olimpijskich. Ceremonia otwarcia odbyła się 24 lipca. Patronat nad Igrzyskami objął prezydent Stanów Zjednoczonych Barrack Obama. Występ Andrzeja na tak wielkiej imprezie był możliwy dzięki wieloetapowej kwalifikacji, na którą składała się wygrana w zawodach regionalnych i ogólnopolskich, a także przysłowiowy łut szczęścia w kolejnych losowaniach.
Andrzejowi i wszystkim zawodnikom życzymy wielu pozytywnych emocji i udanych startów podczas XIV Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Los Angeles!!!