Nadchodzą silne burze gradowe!

Data publikacji: 23 lipca 2015

Dziś (23 lipca) po południu i wieczorem na terenie województwa śląskiego mogą wystąpić silne burze gradowe. Lepiej w tym czasie nie wychodzić z domu!
Ostrzeżenie meteorologiczne dotyczy dzisiejszego dnia, od godziny 12:00 do godz. 22:00. Prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Spodziewać się można także opadów gradu.
Jak najlepiej zabezpieczyć się przed burzą?
Pamiętajmy, o tym aby:
* usunąć z balkonów, tarasów, parapetów rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr

Jak najlepiej zabezpieczyć się przed burzą?
Pamiętajmy, o tym aby:
* zamknąć okna i drzwi – wyłączyć (jeśli to możliwe) urządzenia gazowe i elektryczne
* nie podchodzić w czasie nawałnicy do okien i drzwi
*bezwzględnie nie należy szukać schronienia pod drzewami, słupami, liniami energetycznymi i lekkimi konstrukcjami jak np. wiatry autobusowe czy tramwajowe
* nawałnice najlepiej przeczekać w budynku
* należy unikać otwartej przestrzeni – odsunąć się od metalowych przedmiotów i nie dotykać ich.