Spacer z przewodnikiem

Data publikacji: 24 lipca 2015

„Historia w mieście ukryta” to wakacyjny cykl sobotnich turystyczno-edukacyjnych spacerów, zorganizowany przez Stowarzyszenie Góry Kultury, powiatowe Centrum Kultury Śląskiej, a także Tarnogórskie Centrum Kultury i Pałac w Rybnej. Jutro (25 lipca) drugi spacer, tym razem po tarnogórskich kościołach, po których oprowadzi uczestników Marek Panuś. Zbiórka o godzinie 11.00 przy TCK.

Zwiedzanie kościołów i innych obiektów zabytkowych na trasie spaceru, zawiera w sobie walor edukacyjny – znajomość topografii tarnogórskich świątyń i innych obiektów, nauka rozpoznawania istotnych elementów architektonicznych, dekoracji rzeźbiarskich czy odnajdywanie śladów ważnych historycznych postaci i wydarzeń. Rozwój przemysłowy miasta i okolic po wojnie sprawił, że do miasta przybyło wielu nowych mieszkańców spoza regionu. Często nie znają oni historii miasta, jego przeszłości, ciekawostek i atrakcji.
Celem wydarzenia będzie podniesienie poziomu wiedzy mieszkańców na temat Tarnowskich Gór poprzez wprowadzenie w historię miasta i wykorzystanie do tego celu wspólnej zabawy.
Głównym założeniem spaceru jest jego wymiar międzypokoleniowy – integracja mieszkańców poprzez wspólne zwiedzanie. Motywem przewodnim jest połączenie walorów edukacyjnych i integrujących pokolenia.

Więcej na ten temat pod adresem: