BIP
Logotyp Ucze sie w TG

Czy wiecie że glina jest rówieśniczką węgla, bo tak jak on, powstała w epoce karbonu, 345 milionów lat temu? W środę 29 lipca opowiadał o tym, na zajęciach inaugurujących warsztaty artystyczne “Tworzyć z pasją”, Jerzy Szleger – artysta ceramik, autor wystroju kościoła pw. Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach i siedziby Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Warsztaty, dofinansowane przez Powiat Tarnogórski, zorganizowała Spółdzielnia Socjalna “Familia”. – Będzie to cykl ośmiu zajęć, zakończony dwiema wystawami.

Czy wiecie że glina jest rówieśniczką węgla, bo tak jak on, powstała w epoce karbonu, 345 milionów lat temu? W środę 29 lipca opowiadał o tym, na zajęciach inaugurujących warsztaty artystyczne “Tworzyć z pasją”, Jerzy Szleger – artysta ceramik, autor wystroju kościoła pw. Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach i siedziby Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Warsztaty, dofinansowane przez Powiat Tarnogórski, zorganizowała Spółdzielnia Socjalna “Familia”. – Będzie to cykl ośmiu zajęć, zakończony dwiema wystawami. Każdy z uczestników stworzy swój autorski projekt, który potem zrealizuje. Zajęcia poprowadzi Jerzy Szleger – zapowiedziała Aniela Jany, dyrektor zarządzający spółdzielni “Familia”.
Na dzisiejsze zajęcia przyszło kilkanaście osób, najmłodsza uczestniczka w wieku siedmiu lat. Przy okazji wystawiono wyroby artystyczne członków spółdzielni – ręcznie wykonane obrazki, serwetki, zabawki i magnesy. Można je kupić w siedzibie spółdzielni przy ul. Zamkowej w Tarnowskich Górach.

Call Now ButtonZadzwoń teraz