III etap Tour de Pologne

Data publikacji: 3 sierpnia 2015

Jutro (4 sierpnia) czeka nas III etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, którego trasa – z Zawiercia do Katowic – przebiega przez kilka miejscowości powiatu tarnogórskiego. Kolarze opuszczą Zawiercie drogą krajową 78 i będą nią jechać aż do drogi wojewódzkiej 912. Następnie szosami numer 912 i 908 przejadą przez Tarnowskie Góry i Świerklaniec, gdzie wjadą na drogę wojewódzką 911. Tą ostatnią przemierzą Bytom, Chorzów i dojadą do Piekar Śląskich.
Spodziewany przejazd kolarzy przez poszczególne miejscowości powiatu tarnogórskiego potrwa od godziny 15.30 do 16.30.

W Tarnowskich Górach na Rynku około godziny 16.00 odbędzie się premia specjalna.
Na czas przejazdu kolarzy przewidywane są utrudnienia w ruchu pojazdów – drogi będą wyłączone z ruchu a rozkłady jazdy autobusów zmienione.

Oto wizualizacja trasy trzeciego etapu Tour de Pologne:

W ramach przygotowań do wyścigu Zarząd Dróg Powiatowych wykonał regulację pięciu wpustów ulicznych – trzech na ulicy Częstochowskiej, jednego na ul. Wyspiańskiego i jednego na skrzyżowaniu ul. Opolskiej i Sobieskiego. Koszt tych prac wyniósł 5 tysięcy złotych.