Wernisaż zwieńczył dzieło

Data publikacji: 11 sierpnia 2015

Ponad dwudziestu artystów z Polski i Niemiec w jednakowych, pamiątkowych koszulkach, kilkadziesiąt obrazów, fotografii i rzeźb ich autorstwa, gratulacje i podziękowania od przedstawicieli władz samorządowych – tak w największym skrócie można opisać wczorajszy wernisaż, który zakończył 10-dniowy Międzynarodowy Plener Artystyczny Powiat Tarnogórski – Kalety Zielona 2015.

Wernisaż otworzył Mirosław Ogiński ze Stowarzyszenia Artystów Śląskich STAŚ, które było głównym organizatorem pleneru. Współorganizatorów reprezentowali: starosta tarnogórski Józef Burdziak, wójt Świerklańca Marek Cyl oraz burmistrz miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wraz z radną Mirosławą Potempą. Starosta Burdziak złożył na ręce Beaty Hetmańczyk ze STASIA list gratulacyjny skierowany do wszystkich artystów.

Prace, które powstały podczas pleneru, wkrótce będą prezentowane na wystawie w Starostwie Powiatowym, a jesienią w partnerskim powiecie Erlangen-Hochstadt. Część z nich zxostanie przekazana współorganizatorom – powiatowi tarnogórskiemu, miastom Kalety i Radzionków oraz gminie Świerklaniec na cele promocyjne.