Olimpijczyk w starostwie

Data publikacji: 14 sierpnia 2015

Andrzej Lika – zdobywca dwóch srebrnych i jednego brązowego medalu w trójboju siłowym na XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles – był dzisiaj (14 sierpnia) gościem honorowym Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. Uroczyste spotkanie z olimpijczykiem zorganizowano w sali posiedzeń Zarządu Powiatu Tarnogórskiego.


Andrzej Lika – zdobywca dwóch srebrnych i jednego brązowego medalu w trójboju siłowym na XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles – był dzisiaj (14 sierpnia) gościem honorowym Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. Uroczyste spotkanie z olimpijczykiem zorganizowano w sali posiedzeń Zarządu Powiatu Tarnogórskiego.

Olimpijczykowi towarzyszyli: Adam Grabowski – dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Miedarach, którego Andrzej jest mieszkańcem, oraz Krzysztof Krawczyk, trener działającego w DPS-ie Klubu Olimpiad Specjalnych “Sokoły” Miedary.
Życzenia i gratulacje złożyli Andrzejowi Lice starosta tarnogórski Józef Burdziak, wicestarosta Marian Szukalski i członek Zarządu Powiatu Andrzej Elwart.
– Jest pan naszym bohaterem – powiedział starosta Burdziak, przekazując olimpijczykowi list gratulacyjny i prezenty: pamiątkowy dukat tarnogórski oraz bogato ilustrowany album o samolotach, które – oprócz sportu i wyszywania – są wielką pasją Andrzeja Liki.
Andrzej Lika zdradził, że już przygotowuje się do tworzenia nowych wyszywanych obrazów o tematyce lotniczej, których inspiracją będą jego podróże lotnicze do USA i z powrotem. – Materiałów i chęci na pewno mi nie zabraknie – stwierdził. Wspominając pobyt w Los Angeles powiedział, że oprócz samych zawodów sportowych najbardziej podobały mu się spacery nad morzem, zwiedzanie Hollywood i wieczorne dyskoteki.
Igrzyska w Los Angeles, w których brał udział mieszkaniec prowadzonego przez Powiat Tarnogórski DPS-u, trwały od 24 lipca do 2 sierpnia. Uczestniczyło w nich ponad 7 tysięcy zawodników ze 177 krajów świata. Reprezentacja Polski liczyła 60 osób. Andrzej był jedynym reprezentantem naszego kraju w trójboju siłowym.
– Przygotowania Andrzeja, zarówno sportowe jak i mentalne, trwały dwa lata – wyjaśnił Krzysztof Krawczyk.
Andrzej ma to szczęście, że jego pierwszym trenerem był mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów Andrzej Cofalik, a obecnie dwa razy w tygodniu trenuje go, wraz z innymi zawodnikami klubu “Sokoły”, Andrzej Myrcik, który przyjeżdża w tym celu do Miedar.
– Nasz Klub Olimpiad Specjalnych “Sokoły” Miedary działa w DPS-ie od 13 lat – mówił Krzysztof Krawczyk. – Oprócz podnoszenia ciężarów, nasi zawodnicy uprawiają bowling, piłkę nożną, pływanie. Jesteśmy w pierwszej czwórce wśród ponad 30 klubów na Śląsku i dzięki temu nasi zawodnicy co roku uczestniczą w obozach sportowych. Dwa lata temu trzech naszych zawodników zdobyło złote medale w Mistrzostwach Europy w koszykówce, rozegranych w Turcji.
Dyrektor Grabowski podkreślił, że Andrzej to jeden z najaktywniejszych mieszkańców DPS-u, który oprócz uprawiania sportu i tworzenia wyszywanych obrazów (dotychczas wyszywał pałace i zamki), na co dzień chętnie włącza się w prace porządkowe na terenie domu, przy których jest bardzo pomocny.
Zarówno Andrzejowi Lice, jak i wszystkim, którzy przyczynili się do jego sukcesu – raz jeszcze serdecznie gratulujemy.

Call Now ButtonZadzwoń teraz