Solidarni z niepodległą Ukrainą

Data publikacji: 25 sierpnia 2015

Wczoraj minęły 24 lata od dnia, gdy Werchowna Rada ówczesnej Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej ogłosiła Akt Proklamacji Niepodległości Ukrainy. Z okazji tej rocznicy, konsul generalny Ukrainy w Krakowie Vitalii Maksymenko wydał przyjęcie, na które zaprosił m.in. starostę tarnogórskiego Józefa Burdziaka z małżonką.

W liście gratulacyjnym starosta Burdziak napisał: „W imieniu Zarządu Powiatu Tarnogórskiego oraz moim własnym, składam Panu i wszystkim mieszkańcom niepodległej Ukrainy najserdeczniejsze gratulacje i życzenia. Mam świadomość, że miniony, 24. rok niepodległości Ukrainy, był bardzo trudny, ze względu na trwający konflikt zbrojny, którego zakończenia gorąco życzę Narodowi Ukraińskiemu, uznając i popierając jego prawo do posiadania własnego państwa, rozwijania własnej kultury i bycia pełnoprawnym członkiem międzynarodowej wspólnoty wolnych i niepodległych państw.”
Dziękując za zaproszenie na wczorajszą uroczystość, starosta wyraził w imieniu władz samorządowych Powiatu Tarnogórskiego wolę współpracy i głębokie przekonanie, że uda nam się zainicjować i zrealizować wspólne przedsięwzięcia służące mieszkańcom Ukrainy i naszego powiatu.