Logotyp Ucze sie w TG

Z okazji 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego “Solidarność” związkowcy, ich sympatycy oraz przedstawiciele władz samorządowych złożyli 31 sierpnia wieńce i kwiaty pod Dzwonnicą Gwarków w Tarnowskich Górach. W tym miejscu wmurowana jest tablica upamiętniająca 15. rocznicę stanu wojennego.
Wcześniej w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odprawiona została uroczysta msza święta.
Powiat tarnogórski podczas rocznicowych obchodów reprezentowali starosta Józef Burdziak i członek Zarządu Powiatu Gustaw Jochlik.