Zielone światło dla S-11

Data publikacji: 10 września 2015

Wczoraj (9 września) wicestarosta tarnogórski Marian Szukalski wraz posłem Tomaszem Głogowskim uczestniczyli w Sejmie w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi Ekspresowej S-11.

– Zielone światło dla budowy drogi ekspresowej S-11 stało się faktem. Budowa odcinków o długości ponad 500 kilometrów magistrali łączącej Górny Śląsk poprzez Wielkopolskę z Pomorzem Zachodnim, a w tym siedmiu obwodnic, znalazły się w Programie Budowy Dróg Krajowych w latach 2015-2023. Nas oczywiście najbardziej cieszy umieszczenie na tej liście budowy Obwodnicy Tarnowskich Gór – mówi poseł Tomasz Głogowski.

W czasie posiedzenia przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju przedstawił informacje na temat odcinków S-11 umieszczonych w Programie oraz zasady dotyczące kolejności budowy poszczególnych odcinków, a przedstawicielka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad omówiła stan prac nad przygotowywaniem lub realizacją poszczególnych odcinków S-11.