Powiatowe zawody pożarnicze

Data publikacji: 22 września 2015

Przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Adam Chmiel i starosta tarnogórski Józef Burdziak wręczyli w sobotę, 19 września, ufundowane przez Powiat Tarnogórski puchary dla zwycięzców Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które rozegrano w Kaletach. Uczestniczyły w nich 23 drużyny, w tym 10 kobiecych. Rywalizacja była podzielona na dwie konkurencje – ćwiczenia bojowe oraz sztafetę pożarniczą 7×50 z przeszkodami.
Drużyny strażackie podzielone zostały natomiast na cztery grupy:

Drużyny strażackie podzielone zostały natomiast na cztery grupy:
W grupie A – strażacy starsi – wystąpiły drużyny OSP z Niezdary, Tąpkowic, Czekanowa, Wojski, Strzybnicy, Zbrosławic, Ożarowic, Tworoga, Kalet, Zendka. W grupie C – strażacy do lat 16 – rywalizowały drużyny z Ożarowic, Tąpkowic, Czekanowa, Wojski, Zbrosławic, Zendka, Połomii, i Potępy. Grupę Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców do lat 12 stanowiły drużyny OSP Potępa, OSP Świerklaniec, OSP Czekanów, OSP Ożarowice, OSP Wojska. W Grupie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt do lat 12 rywalizowały OSP Czekanów, OSP Zendek, OSP Połomia, OSP Wojska.

W klasyfikacji generalnej zawodów w Grupie A wygrała OSP Wojska, w Grupie C OSP Ożarowice, w Grupie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców OSP Ożarowice a w Grupie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt– OSP Zendek.