Ku czci poległych żołnierzy

Data publikacji: 28 września 2015

Na zaproszenie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej starosta Józef Burdziak uczestniczył wczoraj, 27 września, w uroczystej mszy w kościele św. Anny w Tarnowskich Górach, odprawionej dla upamiętnienia 76. rocznicy II wojny światowej. Było to nabożeństwo w intencji żołnierzy 11. Pułku Piechoty oraz 3. Pułku Ułanów Śląskich pomordowanych i zmarłych w więzieniach i obozach koncentracyjnych, poległych na frontach i w partyzantce, zmarłych w kraju i za granicą oraz w intencji żyjących kombatantów.

Po mszy złożono kwiaty pod tablicami upamiętniającymi 11. Pułk Piechoty oraz 3. Pułk Ułanów Śląskich. Starosta Józef Burdziak złożył wiązankę w imieniu samorządu powiatowego i wpisał się do księgi pamiątkowej.