Dwa plenery, dwie wystawy

Data publikacji: 2 października 2015

W czerwcu 2015 r. odbył się kolejny już Międzynarodowy Plener Artystyczny w partnerskim powiecie Erlangen-Hochstadt.
Jest to cykliczna impreza. Od trzech lat artyści z Niemiec, Polski i Republiki Czeskiej spotykają się na plenerach w Niemczech, Polsce i Czechach. Co roku tez organizowane są wystawy poplenerowe.
W sobotę 3 października, odbył się wernisaż prezentujący prace namalowane na plenerze w Niemczech.
Natomiast 9 października w niemieckim Adelsdorf odbył się wernisaż prac wykonanych na międzynarodowym Plenerze Artystycznym „Powiat Tarnogórski-Kalety Zielona 2015”.

Artyści biorący udział w plenerze w Erlangen-Hochstadt:
Beata Hetmańczyk (PL),
Vĕra Kopecká (CZ),
Leon Kozok (PL),
Mirosław Ogiński (PL),
Ireneusz Szymik ( PL),
Maria Stawik – Höhlriegel (D),
Karin Mersmann (D),
Helmut Höhlriegel (D),
Hans Fister (D),
Vladimír Císař (CZ),
Lenka Císař (CZ),
Andrzej Hamera (PL),
Zdzisław Szpak (PL)
Jadwiga Mika (PL),
Anna Kubik (PL),
Bernd Höhlriegel (D),
Fritz Scharf (D),
Irmgard Kreher (D),
Paul Gutle (D),
Wolf-Diter Domke (D)

W załączniku prezentujemy folder wystawy będącej efektem pleneru zorganizowanego w Niemczech.