Razem łatwiej – Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych

Data publikacji: 2 października 2015

Już za dwa tygodnie, 17 października, w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbędzie się tegoroczna edycja Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych.
Starosta tarnogórski Józef Burdziak oraz Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Tarnowskich Górach zapraszają do udziału w tym niezwykle ważnym wydarzeniu, którego ideą jest prezentacja dokonań, osiągnięć oraz wzajemne poznanie się działających w powiecie organizacji pozarządowych i mieszkańców powiatu tarnogórskiego.

Członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego o godz. 11.00 zainaugurują otwarcie Forum wystrzałem armatnim przed Pałacem w Nakle Śląskim. Prezentacje, prelekcje, stanowiska z wystawami, rękodziełem, fotografiami, obrazami, ulotkami, materiałami edukacyjnymi i promocyjnymi, kroniki, wystawa kanarków, kącik dla dzieci „pokoloruj pałac”, wystawy prac oraz broni strzeleckiej to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowują stowarzyszenia dla mieszkańców powiatu.
Swoją wiedzą podzielą się: sekretarz powiatu tarnogórskiego Aleksandra Król-Skowron, przedstawiciele Stowarzyszenia „Serdeczni”, Świetlicy Środowiskowej, Środowiskowego Domu Samopomocy z Tarnowskich Gór, Polskiego Klubu Ekologicznego z Tarnowskich Gór, Stowarzyszenia Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Klubu Integracji Społecznej z Tarnowskich Gór, Spółdzielni Socjalnej „Familia” z Tarnowskich Gór, Ośrodka Mediacyjnego – Polskiego Centrum Mediacji z Tarnowskich Gór, Stowarzyszenia Pomocy Bezdomnym Zwierzętom „KOCIMIĘTKA”, Domu Pomocy Społecznej z Tarnowskich Górach, Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenia Nasze Kalety, Polskiego Związku Niewidomych Okręg Śląski Koło w Tarnowskich Górach, Polskiej Federacji Ornitologicznej Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych Oddział Tarnowskie Góry, Stowarzyszenia Artystów Śląskich „STAŚ” z Tarnowskich Gór oraz Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Tarnowskich Gór.
Akcentem muzycznym będzie występ Zespołu „SZANSA” z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach natomiast pod koniec trwania Forum o godz. 14.05 będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania z przewodnikiem siedziby Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, dawnej rezydencji rodu Henckel von Donnersmarck.
Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu tarnogórskiego do udziału w Forum, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Wstęp jest bezpłatny. Patronat nad tegoroczną edycją Forum objął Dziennik Zachodni oraz portal internetowy NaszeMiasto.pl
Ze szczegółowym programem Forum można się zapoznać na plakacie, który publikujemy w załączniku.