Razem łatwiej – Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych

Data publikacji: 16 października 2015

17 października br. w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbędzie się tegoroczna edycja Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych.
Starosta tarnogórski Józef Burdziak oraz Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Tarnowskich Górach zapraszają do udziału w tym niezwykle ważnym wydarzeniu, którego ideą jest prezentacja dokonań, osiągnięć oraz wzajemne poznanie się działających w powiecie organizacji pozarządowych i mieszkańców powiatu tarnogórskiego.

Członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego o godz. 11.00 zainaugurują otwarcie Forum wystrzałem armatnim przed Pałacem w Nakle Śląskim. Prezentacje, prelekcje, stanowiska z wystawami, rękodziełem, fotografiami, obrazami, ulotkami, materiałami edukacyjnymi i promocyjnymi, kroniki, wystawa kanarków, kącik dla dzieci „pokoloruj pałac”, wystawy prac oraz broni strzeleckiej to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowują stowarzyszenia dla mieszkańców powiatu.
Swoją wiedzą podzielą się: sekretarz powiatu tarnogórskiego Aleksandra Król-Skowron, przedstawiciele Stowarzyszenia „Serdeczni”, Świetlicy Środowiskowej, Środowiskowego Domu Samopomocy z Tarnowskich Gór, Polskiego Klubu Ekologicznego z Tarnowskich Gór, Stowarzyszenia Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Klubu Integracji Społecznej z Tarnowskich Gór, Spółdzielni Socjalnej „Familia” z Tarnowskich Gór, Ośrodka Mediacyjnego – Polskiego Centrum Mediacji z Tarnowskich Gór, Stowarzyszenia Pomocy Bezdomnym Zwierzętom „KOCIMIĘTKA”, Domu Pomocy Społecznej z Tarnowskich Górach, Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenia Nasze Kalety, Polskiego Związku Niewidomych Okręg Śląski Koło w Tarnowskich Górach, Polskiej Federacji Ornitologicznej Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych Oddział Tarnowskie Góry, Stowarzyszenia Artystów Śląskich „STAŚ” z Tarnowskich Gór oraz Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Tarnowskich Gór.
Akcentem muzycznym będzie występ Zespołu „SZANSA” z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach natomiast pod koniec trwania Forum o godz. 14.05 będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania z przewodnikiem siedziby Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, dawnej rezydencji rodu Henckel von Donnersmarck.
Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu tarnogórskiego do udziału w Forum, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Wstęp jest bezpłatny. Patronat nad tegoroczną edycją Forum objął Dziennik Zachodni oraz portal internetowy NaszeMiasto.pl