Konkurs orki

Data publikacji: 20 października 2015

Podziękowanie za wsparcie XIX Konkursu Orki skierowała do Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach Łucja Chrzęstek-Bar, dyrektor Zespołu Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim.
Konkurs, w którym uczestniczyły drużyny reprezentujące osiem szkół rolniczych z trzech województw, odbył się 16 października. Na ocenę zawodników wpływały następujące kryteria: prostolinijność, głębokość wyorania pierwszej i drugiej bruzdy, jakość zaorania składu, ustawienie pługu, jakość odwracania skib, wprowadzenie i wyciąganie pługa, jakość ostatniej bruzdy i jakość zaorania na rozorywkę.

I miejsce zdobył Maciej Olczyk z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobroszycach, II miejsce Tomasz Siejka z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żarnowcu, a III miejsce reprezentant gospodarzy – Jacek Zok z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim.
Starosta tarnogórski Józef Burdziak, na zaproszenie organizatorów konkursu, wręczał nagrody zwycięzcom.