Tak świętował „Gastronomik”

Data publikacji: 26 października 2015

70-lecie swojej działalności obchodził w piątek, 23 pażdziernika, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach. Z tej okazji odprawiona została okolicznościowa msza święta w kościele pw. św. Piotra i Pawła, po czym odbyła się akademia w szkolnej sali gimnastycznej i – jak przystało na charakter tej znakomitej szkoły – uroczysty obiad z rocznicowym tortem dla zaproszonych gości. Poczęstunek został oczywiście przygotowany przez uczniów w szkolnych warsztatach.

UIczniowie, rodzice, absolwenci, nauczyciele, dawni dyrektorzy szkoły mieli okazję przypomnieć sobie jej historię, wrócić wspomniniami do przeszłości, wysłuchać znakomitych występów artystycznych w wykonaniu uczniów szkoły, a także wielu zyczeń i gratulacji.
Tarnogórski samorząd powiatowy reprezentowali starosta Józef Burdziak i wicestarosta Marian Szukalski.
– Dzisiejsza uroczystość to dzień niezwykle ważny i podniosły, będący okazją do złożenia hołdu i wyrazów wdzięczności dla wszystkich, którzy wytrwałą pracą przyczynili się do rozwoju tej znakomitej placówki – powiedział starosta, przypominając słowa Janusza Korczaka: „Nie pracujesz dla ojczyzny, społeczności, przyszłości, jeśli nie pracujesz ku zbogaceniu własnej duszy”. – Jestem przekonany, że 70 lat historii tej szkoły niejedną ludzką duszę wzbogaciły. To czas na tyle długi, aby wywołać wiele pięknych wspomnień, które warto umieć zachować w sobie mimo zmiennej prozy życia. Niech dzisiejszy jubileusz również trwale zapisze się w Państwa pamięci. Wyrażam swoje głębokie uznanie dyrektorom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi. Życzę uczniom, aby zdobyta tu wiedza zaowocowała w dalszym życiu, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć ich dzieci – dodał starosta, wyrażając przekonanie, że trud dyrekcji i grona pedagogicznego, przy wsparciu władz samorządowych Powiatu Tarnogórskiego, pozwoli na dalsze budowanie chlubnej historii szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.