Puchary dla najlepszych hodowców

Data publikacji: 27 października 2015

Zakończenie sezonu lotowego gołębi pocztowych zorganizowała 24 października sekcja Żyglin należąca do Oddziału Miasteczko Śląskie Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Starosta Józef Burdziak wręczył trzy ufundowane przez Starostwo Powiatowe puchary zwycięzcom mistrzostw w kategorii pierwsze siedem gołębi dorosłych z pięćdziesiątki. W tej kategorii tytuł mistrza zdobyli wspólnie Rafał i Gerard Paniczkowie, pierwszym wicemistrzem został Arnold Golek a drugim wicemistrzem Sebastian Skowronek.

Jak nas poinformował Joachim Kalus, prezes sekcji Żyglin, puchary wręczono także w czterech innych kategoriach. W kategorii najlepsze siedem gołębi po lotach mistrzem został Arnold Golek, pierwszym wicemistrzem Rafał i Gerard Paniczkowie, drugim wicemistrzem Sebastian Skowronek. W kategorii najlepszych 5 gołębi rocznych z 11 lotów do 700 km mistrzem został Joachim Kalus, pierwszym wicemistrzem Arnold Golek a drugim wicemistrzem Jacek Płudowski. W kategorii pierwszych 7 gołębi młodych z 40 mistrzostwo przypadło w udziale Bogusławowi Owczarkowi, pierwszym wicemistrzem jest Joachim Kalus a drugim wicemistrzem Grzegorz Lazar. Puchary rozdano także za najlepsze pojedyncze gołębie. Otrzymali je: Rafał i Gerard Paniczkowie, Sebastian Skowronek, Arnold Golek i Bogusław Owczarek.
– Dziękuję wszystkim, którzy kultywują ten piękny, tak charakterystyczny dla Śląska sport – powiedział starosta Józef Burdziak. – Wasza działalność przynosi chlubę nie tylko gminie, ale i całemu powiatowi.
Hodowcy gołębi pocztowych podziękowali starostwu za wsparcie i podarowali staroście piękną pamiątkową statuetkę w kształcie gołębia pocztowego z herbem powiatu tarnogórskiego.