Światowy Dzień Judo

Data publikacji: 30 października 2015

28 października obchodzony był Światowy Dzień Judo. Z tej okazji w mijającym tygodniu organizowane są różnorodne akcje mające na celu uświetnienie i promocję judo.
Tarnogórski klub Judo UKS „Dwójka” wraz z olimpijczykiem, obecnie trenerem klubu Czarni „Bytom” – Przemysławem Matyjaszkiem – przygotował akcję przybliżającą i promującą tę szlachetną dyscyplinę sportu.
Wybrana została klasa III d w Szkole Podstawowej nr 3 i dzięki przychylności wychowawczyni Pani Bogusławy Stanik i za zgodą Dyrekcji szkoły członkowie klubu mogliśmy zachęcać uczniu do uprawiania sportu, a w szczególności judo.

Uczniowie mogli zapoznać się z pracą sportowca – trenera, przygotowaniami do Igrzysk Olimpijskich, żywiołowo zadawali pytania i interesowali się judo.
Na koniec, każdy otrzymał pamiątkowe zdjęcie wraz z autografem mistrza oraz symboliczny dyplom z obchodzonego właśnie Święta Judo.
– To już kolejna akcja naszego klubu promująca wśród dzieci i młodzieży nie tylko judo ale także aktywny, sportowy tryb życia – mówi Krzysztof Głaz, trener judo z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka”.