Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Data publikacji: 5 listopada 2015

W dniach 16-22 listopada 2015r. odbędzie się kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – wydarzenia w ramach, którego przedsiębiorcy, organy administracji publicznej, przedstawiciele organizacji pozarządowych, i środowisk naukowych wspólnie podejmują działania na rzecz promowania i rozwoju przedsiębiorczości w swoich krajach.

Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach zamierza aktywnie włączyć się w działania realizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, których celem jest promocja przedsiębiorczości i poszerzanie wiedzy osób zainteresowanych rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej, jak również osób prowadzących już taką działalność.

Terminy wydarzeń w Inkubatorze Przedsiębiorczości:

„16 listopada 2015
godz. 10.00-14.00
Jak założyć własną firmę?” – szkolenie

Szkolenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej. Uczestnicy uzyskają informacje o formach prowadzenia działalności, etapach jej rejestracji, obowiązującej dokumentacji, dostępnych instrumentach umożliwiających finansowanie działalności gospodarczej oraz o niebezpieczeństwach w bankowości czyhających na osoby prowadzące własną firmę.
Uczestnicy szkolenia zdobędą również niezbędną wiedzę dotyczącą podstawowych zabiegów marketingowych ze szczególnym naciskiem na działania promocyjne, które pozwolą czerpać zyski z prowadzonej firmy. W trakcie szkolenia specjaliści z branży reklamowej kompleksowo podpowiedzą jak skutecznie prowadzić komunikację w Internecie. Doradzą, których treści unikać, a które zainteresują odbiorcę i sprawią, że pozostanie lojalnym klientem.

17 listopada 2015
godz. 10.00-13.00
„Prawo konsumenckie dla przedsiębiorców” – szkolenie

W trakcie zajęć uczestniczy zdobędą wiedzę, która przedłoży się na lepsze zrozumienie prawa konsumenckiego. Szkolenie skierowane jest głównie dla osób planujących lub prowadzących działalność gospodarczą w sektorze usług, ale również zwykli konsumenci znajdą elementy, które z pewnością ich zainteresują.
Zajęcia poprowadzi Barbara Mrozek – powiatowy rzecznik konsumentów w Tarnowskich Górach.

Szczegóły i rejestracja/Kontakt
Łukasz Borecki