Prezentacja talentów

Data publikacji: 6 listopada 2015

Już po raz szósty 5 listopada Dom Pomocy Społecznej “Przyjaźń” prowadzony przez powiat tarnogórski zamienił się w wielką estradę organizując Integracyjny Przegląd Twórczości Artystycznej “Promowanie talentów” 2015.

– Byliśmy w filharmonii, teatrze, na Festiwalu Opolskim oraz zostaliśmy rozbawieni przez występ zespołu kabaretowego i doznaliśmy wielkiego wzruszenia podczas występu gospodarzy – podkreśla pani Ania, mieszkanka DPS “Przyjaźń”. To wszystko dzięki występom mieszkańców zaprzyjaźnionych Domów Pomocy: “Seniora” z Rudy Śląskiej, “Domu Kombatanta” z Lublińca,”Kombatanta” z Bytomia, DPS-u w Wiśniczach oraz DPS-u sióstr boromeuszek z Tarnowskich Gór.
– Celem przeglądu jest: integracja środowiska osób niepełnosprawnych, terapia przez sztukę, wymiana doświadczeń między terapeutami, opiekunami i trenerami, kształtowanie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych, rozwijanie zainteresowań i stwarzanie możliwości prezentacji umiejętności wokalnych, teatralnych, recytatorskich, muzycznych, kabaretowych – wylicza Michał Suchowski, instruktor kulturalno-oświatowy w DPS “Przyjaźń”. – Twórczość niepełnosprawnych pokazuje nam, sprawnym, piękno niedostrzegane w rzeczywistości. Należy promować twórczość osób niepełnosprawnych, pomagać oraz wspierać.
Imprezę uatrakcyjnił występ zespołu wokalnego “Szansa” z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. Henryka Jordana w Tarnowskich Górach pod kierunkiem Małgorzaty Zachnik.

Zadzwoń teraz Skip to content