Agata na podium

Data publikacji: 10 listopada 2015
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Miło nam odnotować znakomity występ młodziczki Agaty Binek, rocznik 2002, z UKS Judo ”AHINSA” w sobotnim Pucharze Polski Juniorek młodszych – Memoriale im. Józefa Wiśniewskiego.

Miło nam odnotować znakomity występ młodziczki Agaty Binek, rocznik 2002, z UKS Judo ”AHINSA” w sobotnim Pucharze Polski Juniorek młodszych – Memoriale im. Józefa Wiśniewskiego.
Jak nas poinformował Tadeusz Wójcik, prezes UKS Judo „AHINSA”, w sobotę 7 listopada 2015 roku, w Hali Sportowej im. J. Wiśniewskiego w Bytomiu, odbył się Puchar Polski Juniorów i Juniorek młodszych (U 17) w Judo, w którym Agata Binek wywalczyła II miejsce i srebrny medal w wadze 48 kg. W pierwszej rundzie Agata trafiła na wolny los, później wygrała z Karoliną Potrykus z Galeonu Gdynia i Pauliną Żemłą z Koki Jastrzębie.
W walce finałowej spotkała się z mistrzynią Polski juniorek młodszych Jagodą Tątą (rocznik 2000) z UKS Judo Pawłowice.
W regulaminowym czasie wynik walki został nie rozstrzygnięty i dopiero dogrywka musiała zadecydować o wyniku walki. Agata była cały czas w ataku, jeden kontratak przeciwniczki zadecydował o przegranej Agaty. Jak się po walce okazało, sędziowie na chwilę przed tym kontratakiem, chcieli ukarać przeciwniczkę Agaty karą shido, która dałaby naszej zawodniczce zwycięstwo.
Dojście do finału w wyższej kategorii wiekowej, to olbrzymi sukces naszej reprezentantki. Gratulujemy.
W niedzielę w Sosnowcu walczyli inni zawodnicy „AHINSY” i wywalczyli:
2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medal.
I miejsca wywalczyli : Łukasz Szołtysik i Gabryś Nolewajka,
II miejsca zdobyli : Małgosia Woś, Tymon Zylla i Szymon Gutkowski
III miejsce zajął : Antek Woś.
Gratulujemy również tym młodym zawodnikom.

Call Now ButtonZadzwoń teraz