Mieszkańcy DPS Miedary uczą życzliwości

Data publikacji: 17 listopada 2015

Pracownicy oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Miedarach prowadzonego przez powiat tarnogórski postanowili uczcić zbliżający się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień obdarowując osoby współpracujące z Domem okolicznościowymi kartkami.

Kartki z życzeniami zostaną wręczone w najbliższych dniach staroście tarnogórskiemu Józefowi Burdziakowi, pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach, wójtowi gminy Zbrosławice Wiesławowi Olszewskiemu, zastępcy wójta gminy Zbrosławice Katarzynie Sosadzie. Mieszkańcy odwiedzą również Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Miedarach, Zespół Szkolno-Przeszkolny nr 4 w Tarnowskich Górach, gdzie podczas wspólnych zajęć z uczniami i przedszkolakami przybliżą im wartość życzliwości i zachęcą do okazywania jej na co dzień. Mieszkańcy DPS Miedary pragną dotrzeć z życzliwym pozdrowieniem do wielu osób. A na zakończenie całej tej akcji 24 listopada w DPS-ie będzie obchodzony Dzień Mieszkańca, którego tematem przewodnim będzie życzliwość i serdeczność.
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji obchodzony jest 21 listopada. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973 r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.
Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.

Zadzwoń teraz Skip to content