Odwiedziny z okazji Dnia Życzliwości

Data publikacji: 18 listopada 2015

„Życzliwe spojrzenie i uśmiech więcej nieraz znaczą niż udany dialog” – te słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego zawiera ręcznie wykonana kartka z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, którą otrzymał starosta Józef Burdziak od mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Miedarach.

Starostę odwiedziła dziś (18 listopada) trzyosobowa reprezentacja mieszkańców Domu: Bogusław Skop – przewodniczący Rady Mieszkańców, Andrzej Lika – niedawny trzykrotny medalista Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Los Angeles oraz Roman Myćko. Towarzyszyła im Gabriela Przybyłek-Winder – kierownik działu opiekuńczo-terapeutycznego oraz Krzysztof Krawczyk – pracownik ds. kulturalno-oświatowych.
Życzliwe i serdeczne rozmowy przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku toczyły się wokół codziennych zajęć mieszkańców, ich niedawnych wycieczek w Beskidy, zbierania żołędzi na zimę dla dzikich zwierząt, działalności Rady Mieszkańców oraz przygotowań do Dnia Mieszkańca, który będzie obchodzony w DPS 24 listopada, a także przygotowań do przyszłorocznego jubileuszu 50-lecia działalności Domu.
Na pożegnanie wszyscy życzyli sobie miłego dnia.