Wernisaż w „Jordanie”

Data publikacji: 19 listopada 2015

Jutro (20 listopada) o godz. 18.00 w pracowni/galerii „Bakcyl” w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. Henryka Jordana przy ul. Gliwickiej w Tarnowskich Górach odbędzie się wernisaż wystawy prac nagrodzonych w powiatowym konkursie plastycznym „Co nowego, Albercie?” oraz rozdanie nagród zwycięzcom. Konkurs był adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1-3.

Nadesłano aż 93 prace inspirowane książkami o kilkuletnim Albercie autorstwa Gunilli Bergstrom. Jury w składzie: Krystyna Nowicka, Jolanta Warzecha oraz pani Magdalena Czarnecka wytypowało 21 równorzędnych nagród. Ponadto 7 prac zostało nominowanych do wystawy pokonkursowej. Lista nagrodzonych oraz relacja z wernisażu już wkrótce.
Wystawę można będzie oglądać do 4 stycznia 2016, w godzinach zajęć plastycznych.