Szpital otwiera drzwi dla seniorów

Data publikacji: 24 listopada 2015

W dniach 18 – 19 listopada 2015 r. w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym S.A odbyły się Dni Otwarte dla studentów Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. Ich celem było przekonanie uczestników, że regularna aktywność fizyczna w widoczny sposób poprawia jakość życia osób starszych, a ruch nie tylko ma wpływ na lepszą pracę mięśni, ale też dodaje energii i polepsza samopoczucie.

każde ze spotkań, w których uczestniczyło łącznie 60 osób, składało się z dwóch części. W pierwszej z nich mgr fizjoterapii Ewa Kliner – kierownik Zakładu Rehabilitacji Leczniczej – wygłaszała wykład „Ćwiczenia dla seniorów”. Podkreślała, że ćwiczenia dla osób starszych w połączeniu z innymi metodami rehabilitacji to idealny sposób na to, by utrzymać możliwości ruchowe i siły witalne na wysokim poziomie przez wiele lat. Druga część każdego spotkania stanowił pokaz prostych ćwiczeń gimnastycznych, niewymagających dużego wysiłku i wykonalnych w prawie każdych warunkach.
Zainteresowanie tematyką jest tak duże, że Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy zaproponował cykliczne spotkania związane z rehabilitacją leczniczą.
Kolejne już 2 i 3 grudnia. Ich temat brzmi „Jak skutecznie zapobiegać bólom kręgosłupa.”