Wszyscy możemy pomóc Natalii

Data publikacji: 24 listopada 2015
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Natalia Wyrzykowska to niezwykle wrażliwa i pełna empatii nastolatka, pochodząca z Radzionkowa. Kiedy w listopadzie 2014 roku zaczęła mieć problemy ze zdrowiem, nikt nie przypuszczał, że z pozoru mało groźne objawy mogą zwiastować tak poważna chorobę.

Natalia Wyrzykowska to niezwykle wrażliwa i pełna empatii nastolatka, pochodząca z Radzionkowa. Kiedy w listopadzie 2014 roku zaczęła mieć problemy ze zdrowiem, nikt nie przypuszczał, że z pozoru mało groźne objawy mogą zwiastować tak poważna chorobę.
Natalia uskarżała się na objawy wskazujące na przeziębienie, szybko się męczyła i miewała stany gorączkowe. Kiedy jej stan nie ulegał poprawie, a dodatkowo doszło do sytuacji, w której straciła czucie w lewej ręce – rodzice podjęli decyzję o natychmiastowej konsultacji w szpitalu. Wówczas po wstępnej diagnostyce stwierdzono obecność zmiany w obrębie rdzenia kręgowego. Niestety choroba coraz bardziej dawała o sobie znać – pojawiało się drętwienie kończyn oraz całkowity niedowład lewej ręki. Przeprowadzona biopsja ostatecznie potwierdziła charakter zmiany – nowotwór pochodzenia astroglejowego (guz wewnątrzrdzeniowy). Natalia w maju 2015 roku została zakwalifikowana do rozpoczęcia kilkunastotygodniowej terapii, zakładającej intensywne leczenie, po którym wykonano serię badań kontrolnych. Wyniki badań niestety nie dały pozytywnych informacji. Podjęto dalsze kroki w celu leczenia Natalii, jednak okazało się, że dostępne rozwiązania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Na obecnym etapie (listopad 2015) trwają poszukiwania możliwości leczenia również za granicą, które miejmy nadzieję zakończą się pomyślnie.

Natalia to prawdziwa artystyczna dusza. Muzyka, fotografia i malarstwo to jej największe pasje, które wpłynęły na decyzję o wyborze szkoły i planach na przyszłość, bowiem to właśnie z dekoracją wnętrz Natalia wiąże swoje plany. Najbliżsi pełni są podziwu dla jej wrażliwości i życzliwości z jaką traktuje innych ludzi oraz zwierzęta, którym pomaga i o które się troszczy. Ogromnym wsparciem są dla niej bracia, szczególnie najmłodszy – Szymon, z którym Natalia stworzyła szczególną więź. Na obecnym etapie takie wsparcie jest bezcenne.

Apelujemy do Państwa o wsparcie Natalii i jej rodziny, która znalazła się w wyjątkowej i trudnej sytuacji. Każda pomoc ma obecnym etapie ma ogromne znaczenie.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-460, Daimlera 2
ING Bank Śląski nr konta:
76 1050 0099 6781 1000 1000 0481
1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Natalia Wyrzykowska”

Call Now ButtonZadzwoń teraz