Konkurs na niydzielny łobiod

Data publikacji: 27 listopada 2015

„Niydzielny łobiod z gadziny furgającej i łażącej po placu” – takie zadanie mieli do wykonania uczestnicy tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Potraw Tradycyjnych i Regionalnych, który zorganizował Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Tarnowskich Górach z siedzibą w Nakle Śląskim wspólnie z Biblioteką i Ośrodkiem Kultury gminy Ożarowice w Tąpkowicach oraz Agencją Rynku Rolnego.
W konkursie uczestniczyły koła gospodyń wiejskich z całego powiatu i młodzieżowa drużyna Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim.

Sześcioosobowe jury, w którym zasiadał starosta tarnogórski Józef Burdziak, nie miało łatwego zadania, bo kryteriów oceny było kilka – brano pod uwagę nie tylko smak potraw, ale także ich wygląd i dekorację stołu, oraz prezentacje artystyczne poszczególnych drużyn, które w formie skeczów, monologów, zabawnych scenek lub piosenek przedstawiały śląskie tradycje, nie tylko te kulinarne.
Ostatecznie, po oględzinach, degustacji potraw i napojów i obejrzeniu wszystkich prezentacji zwycięzcy nie wyłoniono. Wszystkie drużyny wzbudziły bowiem jednakowy podziw jurorów i każda z nich została nagrodzona gratulacjami i upominkami.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konkursu.