65 lat Podokręgu Zabrze

Data publikacji: 30 listopada 2015

Gala z okazji 65 lat działalności Podokręgu Zabrze Śląskiego Związku Piłki Nożnej odbyła się 26 listopada w Zabrzu. Honorowy patronat nad jubileuszem, na zaproszenie prezesa Jarosława Brysia, objął starosta Józef Burdziak. Na gali nie zabrakło sportowców, działaczy Polskiego i Śląskiego Związku Piłki Nożnej i samorządowców. Medalami i odznakami wyróżniono osoby, które od lat działają na rzecz futbolu.
Starosta przekazał na ręce prezesa Jarosława Brysia list gratulacyjny, w którym czytamy:

„Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca” (Papież Jan Paweł II)
Szanowny Panie Prezesie!
Już od 65 lat Podokręg Zabrze Śląskiego Związku Piłki Nożnej cieszy się uznaniem wśród mieszkańców całego regionu.
Dlatego z wielką przyjemnością przyjąłem zaproszenie do objęcia honorowym patronatem dzisiejszego jubileuszu i uważam za zaszczyt możliwość osobistego uczestnictwa w jego obchodach.
Z radością obserwuję osiągnięcia sportowców i wysiłki trenerów i działaczy Podokręgu Zabrze, aby wychowywać piłkarską młodzież w duchu szlachetnej rywalizacji sportowej z poszanowaniem zasady „Wszyscy gramy fair play”.
Z okazji tak pięknego jubileuszu, na ręce Pana Prezesa, dla wszystkich członków Podokręgu Zabrze składam serdeczne gratulacje i życzenia dalszego rozwoju, realizacji zamierzeń i pasji i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym
Starosta Józef Burdziak